Body Pump

بادی پامپ

  • بادی پامپ چیست؟

تمرینات بادی پامپ عبارت‌اند از تمرینات هوازی و قدرتی که در آنها از هالتر و دمبل برای اجرای تمرینات استقامتی استفاده می‌شود. کلاس‌های بادی پامپ را مربیان حرفه‌ای اداره می‌کنند و معمولا ۴۵ تا ۶۰ دقیقه طول می‌کشد. این تمرین‌ها بسیار جذاب و درعین‌حال شدید است؛ درنتیجه، ضربان قلب را بالا می‌برد، روی تک‌تک بخش‌های بدن تأثیر می‌گذارد و کالری زیادی می‌سوزاند.

بادی پامپ، روشی جدید و هیجان‌انگیز برای تناسب اندام است. امروزه کلاس‌های آموزشی بادی پامپ همه‌ جا فراگیر شده‌ است. در آغاز این شیوه‌ی تمرینی را شرکت Les Mills در سال ۱۹۹۱ و در نیوزلند آغاز کرد که امروزه در سراسر دنیا موردتوجه قرار گرفته است و به‌عنوان یکی از بهترین تمرینات ورزشی برای همه‌ی افراد با سطوح مختلف تناسب اندام و قدرت بدنی، در نظر گرفته می‌شود.

این روزها، بیشتر باشگاه‌های ورزشی کلاس‌های بادی پامپ دارند؛ بنابراین اگر در نزدیکی شما چنین کلاس‌هایی برگزار می‌شود، بهتر است از این فرصت استفاده کنید. به‌گفته‌ی مربیان حرفه‌ای تناسب اندام، کالری‌ای که در جریان تمرینات بادی پامپ می‌سوزانید، لبخند را قبل و بعد از تمرین به لب‌تان می‌آورد.

  • تمرینات بادی پامپ چه مزایایی دارد؟

باوجود مربیان حرفه‌ای، کلاسی پر از متقاضی و موزیک‌های انگیزه‌بخش، مطمئنا از کلاس‌های بادی‌پامپ لذت می‌برید و به هر هدفی که در نظر دارید، خواهید رسید. با انجام این تمرینات، هم‌زمان که در بدن شما فرایند عضله‌سازی صورت می‌گیرد، قوی‌تر و سالم‌تر می‌شوید و متوجه بهبود شرایط تناسب اندام خود خواهید شد.

  • موفقیت در کاهش وزن با تمرینات بادی پامپ

با تمرینات بادی پامپ می‌توانید کالری سوزانده‌شده در تمرینات را افزایش دهید و درعین‌حال، به‌تدریج وزن خود را هم کم کنید. احتمالا برای‌تان سؤال پیش آمده که با یک تمرین پرجنب‌وجوش بادی پامپ، چقدر وزن کم می‌کنید؟

  • در یک تمرین بادی پامپ، چه مقدار کالری سوزانده می‌شود؟

کلاس‌های ۴۵ تا ۶۰ دقیقه‌ای بادی پامپ، برای سوزاندن مقدار زیادی کالری، کافی است. همه‌ی ما می‌دانیم که هر چه مقدار کالری سوزانده‌شده بیشتر باشد، روند کاهش وزن با سرعت بیشتری طی می‌شود. در یک کلاس ۶۰ دقیقه‌ای بادی‌ پامپ، چیزی در حدود ۶۰۰ کالری می‌سوزد. البته این مقدار کالری سوزاند‌ه‌شده، به‌شدت حرکات اجراشده در کلاس هم بستگی دارد.

  • از یک تمرین بادی پامپ باید چه انتظاری داشته باشیم؟

با انجام یک تمرین ۴۵ تا ۶۰ دقیقه‌ای بادی پامپ، در‌حالی‌که بقیه‌ی افراد حاضر در کلاس، تکرار حرکات خود را با ریتم موسیقی هماهنگ می‌کنند، مربی شما ابتدا با حرکات مناسب برای گرم‌کردن همراه با دمبل‌های سبک شروع می‌کند تا بدن‌تان را برای تمرینات شدیدتر آماده کند. سپس با انجام تمرینات شدید هوازی و تقویت عضلات به‌کمک دمبل و هالتر، تمرینات را ادامه می‌دهد. هر کدام از گروه‌های عضلانی بدن به نوبت درگیر می‌شوند، مثلا قفسه‌ی سینه، پشت، شانه‌ها و شکم. این حرکات باعث می‌شود که بیشترین کالری را بسوزانید و تک‌تک بخش‌های بدن خود را تقویت کنید. با انجام حرکات مخصوص سرد کردن بدن و حرکات کامل کششی، احتمال دردهای عضلانی و ریسک آسیب، کاهش می‌یابد.

  • آیا کلاس‌های بادی پامپ برای کاهش وزن مناسب است؟

تمرینات مداوم با وزنه، یک کالر‌ی‌سوز عالی و بهترین روش برای ساخت عضله است. همان‌طور که عضلات، خود را بعد از تمرینات بازیابی می‌کنند، متابولیسم یا سرعت سوخت‌وساز بدن شما افزایش می‌یابد. درنتیجه، تا مدت‌ها بعد از انجام تمرینات بادی پامپ، روند سوختن کالری ادامه پیدا می‌کند. با افزایش حجم عضله، بدن شما روزبه‌روز به انرژی بیشتری نیاز خواهد داشت. در نتیجه با در نظر گرفتن یک رژیم غذایی مبتنی‌بر کالری‌شماری می‌توانید کاهش وزن چشمگیری را تجربه کنید.

بنابراین، با انجام تمرینات، نه‌تنها کالری زیادی می‌سوزانید بلکه این روند را در زمان بازیابی بدنی، ادامه خواهید داد. با ساخت عضله در بدن، سوخت‌وساز بدن‌تان را افزایش می‌دهید.

تماس و ارسال نظرات

Required *